Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cigániková nepodporí programové vyhlásenie vlády !!! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Sefka zdravotného výboru

Je kompetentna tak sťahovať nohavicky a nie dristat o tom ako je teraz v krizovom stavedostatočne finacovana amb.sfera,lebo doktori robia ovela menej ako normálne.je to neuveriteľné aká je blba a nekompetenta
 
Hodnoť

Aby sme si rozumeli

Cigániková je mi šuma fuk. Zamýšľam sa nad vnútornou intergritou a schizofréniou. O vlastnom názore a snahe, chuti, či ako to nazvať , zúčastňovať sa akýchsi zmien.
Pani ministerka kultúry si myslí, že Romovia sú tí, ktorí nezaslúžene poberajú benefity. To je ešte veľmi slušne povedané. Môžme mať na to akýkoľvek názor, ale v PVV vlády je čosi iné. Dokonca aj v stati o kultúre národnostných menšín. Netuším, či nemá morálnu dilemu pôsobiť v takej vláde, ktovie.
Minister vnútra so svojim podriadeným tlačia kaleráby do hlavy verejnosti, že akási pani zo Sobraniec je tou jedine schopnou zastávať tretí najvyšší post na vnútre.
Minister práce sa obklopil odpadom zo Smeru, dokonca odpadom z Ficovho krídla.
Sme rodina pretláča svoje personálne návrhy s pomocou Kotlebovcov.
A čo robí primáš? Venuje sa na FB redkvičkám, mačičkám, kvetinkám, ponožkám, sebaprezentácii a prekáraniu sa so žienkami, ktoré ho považujú za Mesiáša. Miesto toho, že by buchol po stole.
Najprv treba doriešiť nakupovanie seniorov.
 
Hodnoť

Pán doktor.

Možno ste dobrý odborník vo svojom odbore,žiaľ vaša ekonomické videnie v zdravotníctve nie ani nulové,ale mínusové.A ešte si pritom šliapete aj po jazyku.Na jednej strane napíšete ,že najlepším odborníkom na zdravotníctvo /samozrejme pre seba/ bol zosnulý P.Paška. Pre informáciu vás a aj ostatných dediči si po jeho smrti delili majetok v hodnote 2,4 miliardy Eúr /blog J.Kovács:"Potkan Fico velí........ zo dňa9.4.2020/ !Kam sa hrabe Penta so svojou Dôverou či Union.To nenazhŕňajú spolu ani za 10 rokov ! Ale zato vy vidíte chybu v možnosti vybrať si poisťovňu a nie /ani za ten svet/ rozkrádačky zdravotníctva ľudmi ako bol p.P.Paška. A to je iba jeden prípad.Čo tak klinika Kostka ? A o čom všetkom ešte ani nevieme ?
Možno by som prijal to proti čomu brojí p.Cigániková. ALE ! To by ma najprv musela táto poisťovňa presvedčiť - ponúknuť lepšie možnosti ako ponúkajú tie ďalšie dve. Zatiaľ sa tak nestalo a asi sa ani tak hneď nestane,lebo Všeobecná sa zatiaľ najlepšie "prezentovala"/oproti ďalším dvom/ iba v rozkrádaní toho čo nám štát nariadil,že mu musíme v rámci zdravotnej starostlivosti odovzdať. A práve preto p.Cigániková nezahlasuje za PVV,pretože tak ako ja - aj ona dobre vie,že táto cesta je cestou do pekla pre radového občana a do nebies pre rozkrádačov v zdravotníctve. A nepíšte,že veď tam sa potom urobí poriadok ! Urobte ho a zlepšite starostlivosť na vyššiu mieru ako tie dve a ľudia vám tam prídu sami !
 

Vážený pane 1704365 !

Keď som písal blog tak som sa trochu bál, keď som ironicky napísal, že najlepší odborník bol Paška, že to niekto nepochopí. A presne to sa stalo.
Paška bol najväčšia svi-na SMERU a jeho dedičstvo to potvrdzuje !
Iba takto a takto to bolo myslené.
čo sa týka toho či jedna poisťovňa alebo viac - to je jedno výsledkom nebude nikdy zlepšenie v zdravotníctve a posledných 30 rokov sú toho dôkazom.
Jediné zlepšenie môže nastať ak z povinne vybratého poisťenia pôjde napríklad 70 % do zdravotníctva a ostatné bude na prevádzku poitovní - teda správcovských spoločností.
Vám sa zdá normálne ak z povinne vybratých finančných prostriedkov, poiťovňa zadrží percenta a vytvára ZISK ? Poisťovňa prerozdeľuje naše peniaze, a neprodukuje nič a nič nevyrába, tak nemože tvoriť ZISK
A tobôž som nepovedal, že vidím chybu vybrať si poisťovňu , čítajte prosím pozornejšie !!!
 

Hm.

Tak ja som podľa vás nepochopil vaše ironické poznámky na adresu p.Pašku ? Potom prepáčte,ale to isté musím ja napísať o vás a mojich poznámok na adresu toho istého pána ! Ak si ten môj príspevok prečítate ešte raz - zistíte,že ja som ho vlastne iba rozšíril o údaj / 2,4 miliardy/koľko si p. Paška na zdravotníctve stihol "nahrabať". Potom už všetka sranda končí.Vy ste sa obrátili o 180 stupňov a "podali" ste si zdravotné poisťovne.Nechápem prečo nie p.Paške a jemu podobných pijavíc. A vo svojej odpovedi ste to ešte zaklincovali názorom,že poisťovne by mali dať späť do systému 70% a pre seba nechať 30 %. Nuž pán doktor - poisťovnám ostáva podstatne menej ako je tých 30 % - môj odhad - pod 10 %. Súkromné poisťovne navyše ešte svojim konaním ukazujú kde tá štátna robí najväčšie prehmaty a neodôvodnene rozhadzuje naše peniaze "svojim". Vďaka Pente napríklad vieme,že CT-čko pre Piešťanskú nemocnicu bolo cca 5 násobne predražené,pretože podobné CT-čko kúpila Penta pre nemocnicu na východnom Slovensku /myslím,že pre nemocnicu v Snine/ za cca 300 či 400 tisíc. A to vás vôbec netrápi ! Ale mňa áno ! A práve pre tie prehmaty v štátnej zdravotnej poisťovni tam nie som poistený. A nie som vôbec "zakuklený" v tom,že musím byť poistený v súkromnej poisťovni. Je tomu asi tak pol roka čo tu napísal blog riaditeľ poisťovne Dôvera /kde som poistený/. Nemal som problém napísať mu,že budem u nich poistený do prvého sklamania.Stačí raz sklamať a pri najbližšej príležitosti sa od nich sťahujem! Takže - prosím vás prestaňte hľadať chyby tam kde nie sú a hľadajte ich tam kde sú !
 

Vazeny pan inzinier132

-Ironiu na pasku ste nepochopil, to je viac ako jasne .......
-nazor, ze som povedal, ze poistovne by mali davat do systemu 70 % som uviedol ako napriklad ...... neviem kolko to ma byt ale cim viac tym lepsie
-kazda poistovna vytvara zisk z povinne vybratych penazi od obcanov ma ktory stat dozerà ci zaplatili ak nie obstavenie uctu ....... atd.
- ziadne zdravotne poistovne som si nepodal, pricip je nasledovny : ak by vsetky peniaze vybrate pd obcanov sa dostali do zdravotnictva, jeho uroven by bola lepsia, kde ostavaju je na nalyzu, ale ak poistovna vytvara zisk a deklaruju to kazdy rok tak to nie je z vyroby nejakycgh produktov
- pozrite si aj odpovede dole, mozno pochopite.
 

takto vyzera nepochopenie

z povinne vybrateho poistenia ide 95 percent do zdravotnictva, bud teda pisete o niecom o com naozaj nic neviete alebo zavadzate umyselne.
A ekonomicky, poistovna umoznuje v principe riadit efektivnost a to je zasadny prinos. Nie je jedno ako sa tie peniaze minu v zdravotnictve a zisk v zmysle lepsie poskytnutej zdravotnej starostlivosti je jasny.
A zjavne nechapete este jednu vec, zisk poistovne dnes nie je legalny. Poistovne dnes nevytvaraju zisk a tym sme dosiahli len to ze peniaze minaju neefektivne, statna posiela peniaze tam kde profituju "paskovia" a nestatne tam kde profituju "spriaznene firmy". To je logicky dosledok zelani ludi ako vy, nie ste schopni pochopit dosledky.
Pri pevnom nastaveni percenta na spravu je v prvom kroku jedno kolko je poistovni, do zdravotnictva ide stale rovnako.
Tvorenie zisku ale umozni zaviest transpertnost do prerozdelovania, pri jasne nastavenych cieloch ak dokaze poistovna splnit ciele a usetrit na VLASTNOM manazente, tak jej zisk je normalna vec.
 

ad1706066 ZISK

Nemam cas hladat, kolko poistovne vytvorili ZISKU , ale deklaruju ho kazdy rok.
Mysliet si, ze ho vytvaraju setrenim na vlastnom manazmente je debilizmus.

Ekonomovia vzdy robili z lekarov debilov, ze sa tomu nerozumeju. Tak na jednej strane ak nie je pravda, ze nemocnice sa okliestila o zarabajuce oddelenia, tak nevidim dovodu preco niekto tie oddelenia prevadzkuje. Napriklad dialyzy - neviem ci na Sk sa najde jedna statna ..........
Druha vec pane, nikto nehovoril a ja som nenapisal ze laboratoria maju velke platby a anesteziologia male.
Aj anesteziologia ma dobre platby ......... ale ma narocnu a casto velmi drahu liecbu ...... a to je podstatny rozdiel.
Sam pracujem v Taliansku v sukromnej nemocnice, ktora kradne ...... doslova kradne zo systemu vsetky dobre platene zakroky a zaraba na nich. Ak sa u nas nieco skomplikuje tak to posielaju operateri do statnej nemocnice, kde daju drahu liecbu atd.
Lenze toto co som opisal sa deje v bohatom systeme zdravotnictva a nikto to neriesi - okrem toho nasa nemocnica nema intenzivnu starostlivost na 24 hodin ale len na 12 hodin takze pacienta z hladiska medicinskeho musime prelozit.

Ak vsak toto vyberanie "orechov a ceresienok " z torty by sa dialo u nas v chudobnom systeme dopady by sme citili. preto oddelenie ekonomicky ziskovejsich oddeleni nemocnice od celku poskodilo nemocnicu ako celok.

Okrem toho pani ja som nikdy nenapisal jednu poistovnu, napisal som len fakt, ze je jedno ci budu styri alebo jedna ale ak sa bude cast z povinne vybratych penazi zadrzovat a stat a obcan nema kontrolu tak sa v zdravotnictve nikdy nic nezmeni. Citajte pozorne !!!
 

no ale ze tomu nerozumiete je fakt

keby vam ekonom radil ako podavat anestetika tak by ste ho opravnene povazovali za exota, ale to ze rozhorcene pisete o ekonomike zdravotnictva bez toho aby ste poznali zakony, system, zavierky poistovni a pod, to povazujete za normalne.
To je ale podla mna ignorancia a bohuzial su povolania kde je tato ignorancia systemova.

Tak skusme inak, mate tusenia kolko penazi sa vyberie rocne na zdravotnom poistenii a kolko skonci v platbach zdravotnickym zariadeniam ?
Kolko skonci v state ( pretoze sa z neho plati urad pre dohlad, tiesnove linky, a pod. )
A kolko zo zisku konci v rezerve a kolko sa vyplaca akcionarom ?
Pretoze ak netusite, tak ste ignorant a ste na to navyse hrdy.
 

kazdy rozumie tomu comu chce

a vo Vasom pripade obhajujete system, ktory po 3o rokoch dokazal, ze nefunguje.
A ked sa tomu uz tak teda rozumiete, tak mi vysvetlite jednu rovnicu :
POVINNE PLATBY ZA ZDRAV. POISTENIE na jednej strane a vsetky sluzby poskytovane zdravotnou poistovnou + jej ZISK na druhej strane

Z coho ho vytvorila ?
Ja som nerozoberal jednotlivu skladbu platieb poistovni, ale robim v zdravotnickom systeme, kde poistovna nefunguje - proste nie je , peniaze su prerozdelene regionalnou vladou a funguje vsetko . zdravotna doprava zachranky, nemocnice, lieky sa menej doplacaju ako u nas , pavienti necakaju na vysetrenie a operacie, liecia uz bezne zapaly pecene interferonom - co je liecba radove v desiatkach tisicoch na mesiac. Na Slovensku tuto liecbu este ani mnepouzili, a ak ano vytvaraju podmienky aby za jej schcalenie revizni lekari brali uplatky
tak mi prosim pan ekonom vysvetlite kde je chyba.

Pracujem aj na Slovensku a stretavam sa s tym, ze kazdy mesiac poistovna skrka vykony ( a pretoze ste velmi podozrievavy ) tak hned pripomeniem, ze hovorim o vykonoch, ktore sa vyskrkli a nemali nejaku metodicku alebo pravopisnu chybu ........
Takze pan ekonom , precitajte pozorne a vysvetlite !
 
Hodnoť

a este jedno

sic "Najprv oklieštili nemocnice o ekonomicky prosperujúce oddelenia nemocníc, ktoré vykrývali straty finančne náročných oddelení ako traumatológia a anesteziologicko-resuscitačné oddelenie. "

Toto je pekny mytus ukazujuci ze lekari nemaju skutocne ziadne ekonomicke vzdelanie.
Ako vznika zisk a ktore su prosperujuce oddelenia ? Nuz, toto je v skutocnosti politicke rozhodnutie realizovane cez VSZP. Ta ma tak velky podiel na trhu ze urcila platby, to nie je ziadny prirodny zakon ze laboratoria maju vysoke platby a anestoziologia male. To spravili cielene sudruhovia z najvacsej poistovne, na slovensku je totiz problem prave v tom ze VSZP je prilis velka a tak sa ceny neurcuju niecim ako trhom ale direktivnym rozhodnutim a mensie poistovne sa musia prisposobit. V skutocnosti teda branite prave system ktory vam skodi. Potrebovali by sme skutocny pluralitny system poistovni kde nebude jedna dominantna. V takom pripade by sa ceny zacali napravat, laboratoria a niektori specialisti by zacali kricat ale napriklad prave traumatologia by na tom zarobila.
Druha moznost je naozaj spravit jednu poistovnu ale platby urcovat mimo, toto mozno vie fungovat v zemi s dlhorocnou nekorupcnou tradiciou ale mam vazne pochybnosti ze Slovensko je takou krajinou, kde vsetci lekari nehladia na peniaze a budu urcovat platby ciste pre najvacssi prospech pacientov.
 
Hodnoť

Ak sa stanovia náklady

liečby a úkonov pre jednotlivé diagnózy, ktoré budú musieť poisťovne zdravotníkom preplatiť a prijme sa zákon, že zisk sa môže generovať - nie tvoriť jedine v prípade nulových čakacích dôb, tak tu kľudne môže byť poisťovní aj tisícka.
Myslím si, že ako prvá by skrachovala štátna tunelarska.
Ciganikova má pravdu. Toť vsjo.
 
Hodnoť

 

Vacsina ludi a aj Vy ste nepochopili zakladny problem. Na jednej strane stat vybera POVINNE ZDRAVOTNE POISTENIE a na druhej strane niekto z neho "vytvara " alebo "generuje " ZISK.
Je jedno ci je jedna poistovna alebo viac poistovni.
NEMALI BY TIE PENIAZE,KTORE SA VYBERU AKO POVINNE ZDRAVOTNE POISTENIE IST DO ZDRAVOTNICTVA ?
A kto toto nepochopi, je KRETEN !!!
 


Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku 5 644
 2. Martin Fletcher: Prodej vstupenek na Winter Classic začne v pondělí 27. července 1 031
 3. Jozef Ivan: Nedávno to konštatoval aj Róbert Fico alebo Pančované osobnosti 456
 4. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne . 428
 5. Ondrej Putra: Naozaj veľa trhaviny v Libanone? 361
 6. Vladimír Čuchran: Vodné centrum, košický aquapark 288
 7. Mišo Šesták: Ako 230 československých vojakov zosmiešnilo tisíc maďarských v boji o "Tóthország" 158
 8. Soňa Bulbeck: Prečo ľudia klamú?! 143
 9. Karol Turza: Spomienky na VK (Vojenskú katedru) SVŠT – Strojníckej fakulty v rokoch 1985-87, II. časť 139
 10. Miroslav Babič: Ako jednoducho vybabrať s konšpirátormi 134

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku
 2. Štefan Vidlár: Pandémija blbosci
 3. Olívia Lacenová: Striebro sa konečne prebralo z letargie
 4. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne .
 5. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle XIII. Žilinské fragmenty.
 6. Jozo Peric: Infobip je prvým chorvátskym jednorožcom s investíciou 200 miliónov dolárov
 7. Miriam Studeničová: Čo nám chce povedať choroba?
 8. Július Kovács: „Ja keby som mal tú moc spravím také Harakiri, len by sa tu prášilo“ !
 9. Lukáš Baloga: Čím sa táto kríza líši od ostatných? Predovšetkým ochotou riskovať
 10. Martin Krištoff: Saudská Arábia zaznamenala v druhom štvrťroku deficit 29 miliárd dolárov, kvôli poklesu pr


Už ste čítali?