COVIDový biznis, “úspechy” vlády a výroky našich politikov

Autor: Jaroslav Vidan | 24.2.2021 o 7:33 | Karma článku: 6,44 | Prečítané:  1432x

Po ročnom boji s covidovou pandémiou sa v tlači denne dozvedáme o “úspešnych”  opatreniach našej vlády  a o  skvostných výrokoch našich ministrov. Napriek týmto “skvostom” sa nič nedeje.

Ukazujeme Európe, čo dokážeme tolerovať. Žiaľ Bohu nesvedčí to o našej múdrosti, ak sme dovolili vládnuť politickým figúram, ktoré zahŕňajú v polickom spektre od komunistických pohrobkov, eštébakov,mafiánov zlodejov až po súčasné výkvety našej vlády.

Náš slávy bažiaci premier s hraničným psychiatrickým profilom,dokázal po ročnom boji s Covidom doviesť Slovensko na popredné miesta v nepriaznivej covidovej štatistike. Celoplošným testovaním si síce zaručil asi 23 sekundovú sekvenciu v niektorých zahraničných televíziach a diskusiách ,ale hneď po nich nasledovala 10 minutová debata odborníkov o tom ,ako tento krok je neužitočný. 
Premierové výroky vo Francúzku, tiež nespravili o Slovensku inteligentný obraz. Mňa osobne zarazila jedna veta, kedy Francúzsko vyzdvihol ako záruku demokracie pre Slovensko. To zázračné Francúzsko,ak bude potrebovať, nás obetuje tak ľahko, ako to spravilo v Mníchove 1938.

V jednom je premier ale dobrý !  Vymyslel testovanie a k tomu pridal ako bonus pravidlá ako testy používať donekonečna. Zopár firmám v jeho okolí to dáva slušné pracovné miesta  a obrovské zisky!
Ďaľším záslužným krokom Matoviča boli MOM. Vo februári ich bolo len 354 a dnes ich je 762 ! Dávam do pozornosti : platby za MOM, budete prekvapení,  ako sa míňaju peniaze poplatníkov.

Matovič objavil v sebe silu veľkého vodcu a cíti sa tak silný, že na odborné rozhodnutia nepotrebuje nikoho. Ale stačí, ak sa pozriete na ministra Krajčiho a pochopíte, že ten mu v tom nepomože!
Tento nešťastník, aby v politike a na tlačovkách mal niečo povedať, pozýva zahraničných lekárov na výpomoc. Dnes oznámili že príde desiatka zdravotníkov z Rumunska. Našťastie z Rumunska, lebo aj keď tonie sú Slovania, poznajú zvyk vítania chlebom a soľou a tak Krajči bude mať zase jeden krátky šot do TV.

Zdá  sa, že ani minister Krajňák nezaháľa a usilovne pracuje a jeho posledný vstup na sociálne siete o otvorení kostolov a ako pomohla spoločná motlitba pri morovej epidémie inteligentnému človeku dá predstavu, kto za týto výrokom stojí.

Spoločnosť rok bojuje proti covidu a po roku konštatujeme, že všetky štáty na okolo, kde spočiatku bola  horšia situácia ako na Slovensku, sú na tom lepšie a my sa horšíme. 
 

Páni politici! Nikomu Vám nenapadla  otázka : Nerobíme niečo zle ?
Kde sú odborné a vedecké závery z drahých celoplošných testovani ? Má zmysel v tomto trende pokračovať? Osobne si myslím, že tieto otázky musia napadnúť aj zdravotnícky nevzdelaného človeka, ale biznis je biznis....

Vo svete sú dostupné účinné anikovidové vakcíny.Vačšina populácie je neočkovaná a so strachom očakáva, kedy sa dostane na radu. EÚ nedodala vakcíny v dostatočnom počte a iné nemožeme alebo nechceme kúpiť,  aj keď boli vyrobené pre ľudí. Vraj nemajú povolenie Európskej liekovej agentúry. Skrátene povedané nemajú certifikát. Teraz na všetko treba certifikát z EÚ a vďaka týmto opatreniam, ktoré možno v začiatku boli dobre myslené, teraz musíme pri akejkoľvek pracovnej činnosti živiť armádu parazitov a darmožráčov, ktorí certifikát EÚ vyrobiť  na počkanie.... stačí iba zaplatiť.                                                                          

A do tejto situácie sa vyjadril náš minister zahraničných veci Korčok, že nesúhlasí s dovozov vakcíny Sputnik, lebo nemá certifikát Európskej liekovej agentúry.
Pán minister je určite zaočkovaný, aj keď nepatrí k rizikovej skupine pracovníkov a povolaní.

Ak by zaočkovaný nebol,aj Sputnik by mu bol dobrý. Ak by pán minister nepovedal nič,spravil by lepšie. Ale čo sa dá čakať od európskeho a NATO posluhovača, ktorý spolupracoval skoro so všetkými vládami. 
Je k smiechu,ak si k funkcii štátneho tajomníka počas vládnutia smeru dopíše do životopisu, že do politiky Smeru sa nezapájal. Ja osobne si vážim viac zarytého a presvedčeného smeráka ako pána, čo na vysokej politickej funkcii , do životopisu napíše, že sa do politiky nezapájal. Takýchto ľudí osobne prezývam bubeníci. Donesú im noty a oni bubnujú. 

Takže: 

1. Neúčelne testujeme a vytvárame situácie , kde sa zhlukujú ľudia

2. Vakcinácia je nedostatočná, lebo vakcíny boli dodané v malých množstvách a tie čo by sme mohli mať nemajú certifikát

3. Zodpovední zbytočne strácajú čas nezmyselnými debatami o type vakcíny

4. Štátna moc nedostatočne kontroluje opatrenia

5. Štát svojimi opatreniami favorizuje veľké reťazce a malé obchody zatvára

6. Štát svojimi reštrikčnými opatrenia nepriamo podporuje činnosti a aktivity, z ktorých nebudú nikdy odvedené dane

7. Štát systematicky cicia a trávi svoju dojnú kravu, ktoru navyše ani riadne nekrmí.....

Viete, čo bude nasledovať ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Už žiadne obmedzenie na základe veku. Na očkovanie sa budú môcť prihlásiť všetci dospelí

Viac vakcín by malo ísť na západ, kde je o ne väčší záujem.

Dobré ráno

Dobré ráno: Rusko ako obeť západu. Slováci viac držia palce Moskve ako NATO

Prieskum Globsecu hovorí o vzťahu Slovákov k Rusku.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Zasmejme sa s OĽaNO

Sľuby o zvyšovaní transparentnosti sú dnes smiešne, ale zákony stále platia.


Už ste čítali?