Cigániková nepodporí programové vyhlásenie vlády !!!

Autor: Jaroslav Vidan | 24.4.2020 o 16:18 | Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1264x

Malá úvaha ako sa robí kariéra na Slovensku – od čašníčky až po expertku na zdravotníctvo .O tom ako experti nechcú vidieť principiálny problém zdravotníctva

Keď nepodporí – tak nepodporí. Nevadí. Prežijeme !!!

Našťastie na tomto hlase nezáleží  ! Na základe tejto informácie som si pozrel odborný profil Mgr. Janky Cigánikovej. Závratná kariéra od čašníčky , cez finančného poradcu, metrológia, poslanec SR a expert na zdravotníctvo.

O Amerike vždy hovorili, že je to krajina, kde sa dá robiť kariéra. Tí čo to prvý krát napísali nepoznali Slovensko.

Za 31 rokov v medicíne som videl, počul a poznal desiatky  expertov na zdravotníctvo. Nikto nezlepšil nič. Najprv oklieštili nemocnice o ekonomicky prosperujúce oddelenia nemocníc, ktoré vykrývali straty finančne náročných oddelení ako traumatológia a anesteziologicko-resuscitačné oddelenie a nikto nikdy nezmenil fakt, že štát od svojich občanov vyberá povinné zdravotné poistenie a súkromné poisťovne z nich „ vytvárajú zisk“.

A tak do zdravotníctva nikdy nemôžu prísť peniaze.

Osobne si myslím, že najlepším expertom na zdravotníctvo bol zosnulý Pavol Paška, ktorý to potvrdil svojim nahromadeným dedičstvom. Popri ňom aj Kevin  Kostner a Tom Cruise vyzerajú ako žobráci.

Tento fakt potvrdzuje skutočnosť, že nie Amerika, ale Slovensko je krajina, kde sa robí kariéra !

Posledná expertka na zdravotníctvo je Mgr. Janka Cigániková so svojou skupinou zo SAS.

Nezvyknem, ale teraz keď máme všetci menej práce, prečítal som si program SAS pre zdravotníctvo a zistil som že má 138 bodov a má 138 x zlepšiť zdravotníctvo.

No, neviem, mne sa zdalo, že program bol písaný štýlom -  čím viacej bodov autori vymyslia, tým bude program lepší.

Autori zabúdajú na skutočnosť, že ak sa nezmení  princíp, a z povinne  odvedených finančných prostriedkov na zdravotné poistenie budú súkromné poisťovne vytvárať zisk, je úplne jedno či budú 4 alebo jedna. Väčšina finančných prostriedkov ostane v ich kasách.

Zdravotné poisťovne ( jedna/ alebo viac ) môžu byť iba správcovské spoločnosti ( alebo iná právnicka forma ), kde budú presne stanovené limity na ich  činnosť a náklady a zvyšok sa musí vrátiť do zdravotného systému.

No a tak pani Cigániková  !

Je úplne jedno , či zahlasujete alebo nie, nič sa nestane. Taktiež je jedno aký program napíšete, zdravotníctvo sa nezlepší dokiaľ súkromné poisťovne budú spravovať povinne štátom vybraté finančné prostriedky . A takisto nezávisí či bude jedna alebo štyri poisťovne.

Na záver : nehnevajte sa, že som sa do Vás takto pustil. V podstate Vás mám rád – ste totiž jedna z mála poslankýň na ktoré sa dá niekedy pozerať !

P.S.  nie je to náhodou prvá vyletená iskierka z nestabilného Sulikovho košiara ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pán premiér sa hnevá

Prezidentka si dovolila spochybniť jeho boj s hnusobou.


Už ste čítali?