KUVAJT - vzor pre Európsku úniu, ako riešiť utečeneckú krízu

Autor: Jaroslav Vidan | 19.2.2017 o 17:18 | Karma článku: 7,52 | Prečítané:  1949x

Kuvajt a jeho bohatstvo je ozaj na obdivovanie, alebo je to len výsmech svetovej biede, utečencom a pracujúcim ľuďom. Ako rieši Kuvajt problémy s utečencami ?

Prúd utečencov v zimných mesiacoch počas ťažkej zimy ustal. Predpokladal som, že pani Európa tento fakt využije vo svoj prospech a prijme presné zásady imigračnej politiky a celkovej regulácie imigrácie. Ale ako vidím, nič sa nedeje a pani Európa odložila tento horúci zemiak bokom. Za necelé 2 mesiace na juhu Talianska prichádza jar a prúd nešťastníkov sa obnoví so všetkými spojenými efektami a svetová tlač nás bude znova kŕmiť číslami a tragédiami, ktoré s takýmto exodom súvisia.

Každá nešťastná udalosť počas týchto presunov sa bude tlačou , televíziou ukazovať ako rodinná tragédia utečencov a  bude sa masírovať citlivé miesto v srdci  európskych občanoch. Poukázanie na tieto tragédie, ktoré sú vytrhnuté z kontextu má cieľom apelovať na naše svedomie. 

Kto, to takto chce a kto, to tak riadi, neviem povedať. Ale určite niečo nie je v poriadku, ak za určité obdobie ( nepamätám presne a nechce sa mi to hľadať ) vstúpilo do Talianska 112.000 utečencov a  z tohto počtu viac ako 75.000 utečencov odmietlo poskýtnúť svoje doklady a digitálne otlačky prstov.

Napadá ma tak otázka, prečo sa tak správajú ? Nevieme to objektívne zistiť, ale obyčajne kontrol a registrácii sa boja ľudia, ktorí nemajú bezúhonnú minulosť a nemajú čisté úmysly.

O tomto som však pôvodne nechcel písať, ale neodpustil som si to ako poznámku. Pred 15 minútami skončil na talianskom televíznom kanály program, ktorý ukázal bohatstvo Kuvajtu. Ostal som v nemom úžase, čo dokázali vybudovať z hľadiska technického a architektonického. Nedokážem si ani predstaviť čo to všetko stálo ....

A tak ma v súvislosti s týmto bohatstvom napadla myšlienka, že prečo by mala pani Európa pomáhať, keď bohatstvo  Kuvajtu a ďalších arabských emirátov by hravo pomohlo zvládnúť ekonomické problémy spojené s utečencami.

Ďalšia otázka, ktorá ma napadá, že prečo prúd utečencov nesmeruje do týchto štátov? Majú k nim sociálne aj nábožensky bližšie. Že by ich Kuvajt a ďalšie štáty považovali za zberbu ?

To, čo ukazuje Kuvajt ,však nie je na obdivovanie. Je to výsmech svetovej biede, utečencom a každému pracujúcemu človeku. To, čo sa deje v Kuvajte ,už presahuje normálne hranice a blíži sa k Babylonskej veži (v Biblii je Babylonská veža symbolom bohorúhačstva a velikášstva )

Musel som napísať týchto zopár riadkov, pretože, ľudia začínajú byť apatický a tešia sa iba z konzumismu ( nie z komunizmu :-))) ). Nikto sa už nechce k ničomu vyjadrovať, každý sa bojí aj do telefónu povedať normálne veci a začíname sa báť viacej, ako za predošlých čias.

A mali by sme si ozaj uvedomiť, že sa niečo deje .......

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pán premiér sa hnevá

Prezidentka si dovolila spochybniť jeho boj s hnusobou.


Už ste čítali?