KUVAJT - vzor pre Európsku úniu, ako riešiť utečeneckú krízu

Autor: Jaroslav Vidan | 19.2.2017 o 17:18 | Karma článku: 6,93 | Prečítané:  1374x

Kuvajt a jeho bohatstvo je ozaj na obdivovanie, alebo je to len výsmech svetovej biede, utečencom a pracujúcim ľuďom. Ako rieši Kuvajt problémy s utečencami ?

Prúd utečencov v zimných mesiacoch počas ťažkej zimy ustal. Predpokladal som, že pani Európa tento fakt využije vo svoj prospech a prijme presné zásady imigračnej politiky a celkovej regulácie imigrácie. Ale ako vidím, nič sa nedeje a pani Európa odložila tento horúci zemiak bokom. Za necelé 2 mesiace na juhu Talianska prichádza jar a prúd nešťastníkov sa obnoví so všetkými spojenými efektami a svetová tlač nás bude znova kŕmiť číslami a tragédiami, ktoré s takýmto exodom súvisia.

Každá nešťastná udalosť počas týchto presunov sa bude tlačou , televíziou ukazovať ako rodinná tragédia utečencov a  bude sa masírovať citlivé miesto v srdci  európskych občanoch. Poukázanie na tieto tragédie, ktoré sú vytrhnuté z kontextu má cieľom apelovať na naše svedomie. 

Kto, to takto chce a kto, to tak riadi, neviem povedať. Ale určite niečo nie je v poriadku, ak za určité obdobie ( nepamätám presne a nechce sa mi to hľadať ) vstúpilo do Talianska 112.000 utečencov a  z tohto počtu viac ako 75.000 utečencov odmietlo poskýtnúť svoje doklady a digitálne otlačky prstov.

Napadá ma tak otázka, prečo sa tak správajú ? Nevieme to objektívne zistiť, ale obyčajne kontrol a registrácii sa boja ľudia, ktorí nemajú bezúhonnú minulosť a nemajú čisté úmysly.

O tomto som však pôvodne nechcel písať, ale neodpustil som si to ako poznámku. Pred 15 minútami skončil na talianskom televíznom kanály program, ktorý ukázal bohatstvo Kuvajtu. Ostal som v nemom úžase, čo dokázali vybudovať z hľadiska technického a architektonického. Nedokážem si ani predstaviť čo to všetko stálo ....

A tak ma v súvislosti s týmto bohatstvom napadla myšlienka, že prečo by mala pani Európa pomáhať, keď bohatstvo  Kuvajtu a ďalších arabských emirátov by hravo pomohlo zvládnúť ekonomické problémy spojené s utečencami.

Ďalšia otázka, ktorá ma napadá, že prečo prúd utečencov nesmeruje do týchto štátov? Majú k nim sociálne aj nábožensky bližšie. Že by ich Kuvajt a ďalšie štáty považovali za zberbu ?

To, čo ukazuje Kuvajt ,však nie je na obdivovanie. Je to výsmech svetovej biede, utečencom a každému pracujúcemu človeku. To, čo sa deje v Kuvajte ,už presahuje normálne hranice a blíži sa k Babylonskej veži (v Biblii je Babylonská veža symbolom bohorúhačstva a velikášstva )

Musel som napísať týchto zopár riadkov, pretože, ľudia začínajú byť apatický a tešia sa iba z konzumismu ( nie z komunizmu :-))) ). Nikto sa už nechce k ničomu vyjadrovať, každý sa bojí aj do telefónu povedať normálne veci a začíname sa báť viacej, ako za predošlých čias.

A mali by sme si ozaj uvedomiť, že sa niečo deje .......

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?