Záchranky a Orange

Autor: Jaroslav Vidan | 4.2.2010 o 17:07 | (upravené 4.2.2010 o 17:40) Karma článku: 13,87 | Prečítané:  3864x

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR aktivuje vozidlá záchranky po prijatí núdzového volania, prostredníctvom komerčnej mobilnej telefónnej siete (Orange,T-mobil). Doteraz neexistuje samostaný komunikačný systém, ktorý by spájal operačné strediská s jednotlivými ambulanciami záchrannej služby.

Konečne to niekto nahlas povedal a napísal. Nie som z toho hrdý, ale skôr smutný.

Od prvej privatizácie záchrannej služby sa v roku 2002 sa celý systém dostal na európsku úroveň.Teraz v roku 2010 sa vraciame na východzie pozície.Netransparentný tender, ktorý eliminoval viac ako 45 prevádzkovateľov staníc záchrannej zdravotnej služby a vrátil záchranky štátnym prevádzkovateľom ešte nedoznel a už je na svete nový problém.

Včera spadla komerčná telefonná sieť ORANGE .http://mobil.sme.sk/c/5222454/orange-sa-na-hodiny-odmlcal.html

Občan si povie a čo sa vlastne stalo ?

Občan , nevie, že ambulancie záchrannej služby sú aktivované prostredníctvom komerčnej telefónnej siete.

O tom sa nehovorí.

Možno, ani minister Raši nevie ako sú záchranky aktivované.Dôležité pre ministerstvo je, že štátnym subjektom , ktorí uspeli v tendri, štát musí kúpiť nové sanitky.Neužitočné výdavky, ktoré duplikujú to, čo už vybudované bolo.http://www.senica.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=1907&Itemid=458

Výdavky za ktoré štát mohol napríklad zdokonaliť autonómnu komunikačnú sieť pre integrovaný záchranná systém.Sanitky, ktoré sa doteraz používali a sú v ramci platných noriem stále v dobrom stave, stoja nevyužité pred ministerstvom, alebo sa predávajú do Afriky a nové sa kupujú zo štátneho.

Zo štátneho ..... krv netečie !

A tak peniaze na vybudovanie autonómneho komunikačného systému integrovaného záchranného systemu znova nie sú a občan sa bude musieť báť, či v čase núdze jeho záchranka bude správne aktivovaná.

A ak by si niekto myslel, že je to zriedkavé , zaspomínajte si, ako sa dovoláte z mobilu na Vianoce, Nový rok alebo ako ste krátko po hromadnom nešťastí na Pohode 2009 hľadali svoje ratolesti.

Hlavné je, že budeme mať nové sanitky !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pán premiér sa hnevá

Prezidentka si dovolila spochybniť jeho boj s hnusobou.


Už ste čítali?